Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:i2c

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
cs:i2c [2014/08/13 16:33] – přesunutí některých částí stránky do samostatné stránky pymlab. kaklikcs:i2c [2014/10/27 23:07] – [Programový balík Pymlab] kaklik
Řádek 15: Řádek 15:
  
 Pro rozsáhlé sítě je I²C nahrazeno jinou fyzickou vrstvou (CAN, Ethernet), která propojuje jednotlivé I2C síťové segmenty.  Pro rozsáhlé sítě je I²C nahrazeno jinou fyzickou vrstvou (CAN, Ethernet), která propojuje jednotlivé I2C síťové segmenty. 
 +
 +
 +==== Programový balík Pymlab ====
 +
 +Jde o softwarový balík, který umožňuje vytvářet síť z I²C zařízení a modulů, které slouží jako routovací body. Princip funkce spočívá v definování struktury sítě a adres jednotlivých nódů ve zdrojovém souboru ovládacího programu, pak lze ke všem bodům v síti přistupovat pomocí jednoduchých příkazů jazyka Python.
 + 
 +Instalaci samotného softwarového balíku [[cs:pymlab|pymlab]] pak provedeme snadno pomocí: 
 +
 +  sudo pip install pymlab
 +
 +V případě, že již nějakou starší verzi pymlab máme nainstalovanou, tak stačí spustit: 
 +
 +  sudo pip install --upgrade pymlab
 +
 +Oba příkazy jsou rovnocenné a využívají python balíčkovací systém ve kterém je [[https://pypi.python.org/pypi/pymlab/0.2|pymlab zařazen]].
 +
 +Tím by se měly stáhnout i balíky se kterými pymlab pracuje, jako je například cython-hidapi v pythonu označovaný pouze jako modul hid.  Nenainstaluje se alelibusb. To stále musíme provést ručně pomocí:
 +
 +  sudo apt-get install libudev-dev libusb-1.0-0-dev libhidapi-dev python-setuptools python-smbus cython 
  
  
Řádek 114: Řádek 133:
  
 V jiných operačních systémech, jako Windows či MAC OS, kde nemůžeme nebo nechceme využít podporu I²C rozhraní v jádře, můžeme použít pro ovládaní I2C  prostředí jazyka Python, který je multiplatformní a běží na všech známých OS.  V jiných operačních systémech, jako Windows či MAC OS, kde nemůžeme nebo nechceme využít podporu I²C rozhraní v jádře, můžeme použít pro ovládaní I2C  prostředí jazyka Python, který je multiplatformní a běží na všech známých OS. 
- 
-==== Programový bolík Pymlab ==== 
- 
-Jde o softwarový balík, který umožňuje vytvářet síť z I²C zařízení a modulů, které slouží jako routovací body. 
- 
-Princip funkce spočívá v definování struktury sítě a adres jednotlivých nódů ve zdrojovém souboru ovládacího programu, pak lze ke všem bodům v síti přistupovat pomocí jednoduchých příkazů jazyka Python. 
-  
-Výsledkem je možnost testovat a demonstrovat všechna nová čidla a zařízení. Bez nutnosti udržovat aktuální všechny specifické zdrojové kódy pro používané MCU. Lze tak dosáhnout nezávislosti na aktuálně používaných mikrokontrolérech, protože v blízké době by mělo být možné z Pythonu generovat program pro různé platformy. 
- 
-Pokud však potřebujeme na sběrnici přistupovat přes rozhraní USB pomocí modulu [[cs:usbi2c|USBI2C01A]], tak je potřeba nainstalovat balík s hidapi a další nástroje. Viz [[cs:usbi2c|stránka tohoto modulu 
-]]. 
-Instalaci samotného softwarového balíku pymlab pak provedeme snadno pomocí:  
- 
-  sudo easy_install pymlab 
-   
-nebo  
-  sudo pip install pymlab 
- 
-Oba příkazy jsou rovnocenné a využívají python balíčkovací systém ve kterém je [[https://pypi.python.org/pypi/pymlab/0.2|pymlab zařazen]]. 
- 
-Tím by se měly stáhnout i balíky se kterými pymlab pracuje, jako je například cython-hidapi v pythonu označovaný pouze jako modul hid.  Nenainstaluje se alelibusb. To stále musíme provést ručně pomocí: 
- 
-  sudo apt-get install libudev-dev libusb-1.0-0-dev libhidapi-dev python-setuptools python-smbus cython  
  
 ===== Související stránky ===== ===== Související stránky =====
cs/i2c.txt · Poslední úprava: 2022/09/02 21:20 autor: kaklik