Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:tools

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
cs:tools [2019/03/26 18:00] – [Skládání gerber dat] povikcs:tools [2019/04/12 13:19] – [Použití editoru SublimeText] kaklik
Řádek 38: Řádek 38:
  
 === Instalace Windows === === Instalace Windows ===
-Nyní je již instalace KiCAD jednoduší. Stačí si stáhnout pro Windows typický exe soubor a nainstalovat.+Nyní je již instalace KiCAD jednoduší. Stačí si stáhnout pro Windows typický exe soubor a nainstalovat (používáme verzi Nightly Development Builds).
  
 http://kicad-pcb.org/download/windows/ http://kicad-pcb.org/download/windows/
Řádek 50: Řádek 50:
   * [[https://github.com/MLAB-project/kicad-library|Knihovny se součástkami specifickými pro MLAB]], které obsahují i skript pro stažení knihoven z Githubu a offline práci v KiCADu.   * [[https://github.com/MLAB-project/kicad-library|Knihovny se součástkami specifickými pro MLAB]], které obsahují i skript pro stažení knihoven z Githubu a offline práci v KiCADu.
  
-Je dobré při návrhu modulů využít co nejvíce prvků z knihoven MLAB, které jsou dostupné na [[https://github.com/MLAB-project/kicad-mlab|GitHubu]]. Důvod k tomu je ten, že MLAB knihovny obsahují technologicky optimalizované varianty obecných pouzder, což je důležité zejména pro osazování a automatickou tvorbu dokumentace. +Je dobré při návrhu modulů využít co nejvíce prvků z knihoven MLAB, které jsou dostupné na [[https://github.com/MLAB-project/kicad-mlab|GitHubu]]. Důvod k tomu je ten, že MLAB knihovny obsahují technologicky optimalizované varianty obecných pouzder, což je důležité zejména pro osazování a automatickou tvorbu dokumentace
 + 
 +Pokud nějaká součástka není ani v jedné knihovně a vznikne potřeba vytvořit vlastní novou. Je potřeba danou součástku zařadit do knihovny MLAB, aby jí bylo možné snadno použít i v dalších modulech. Nedávat jí jen do knihovny projektu, nebo do nějaké vlastní knihovny, ke které není přístup již vůbec.
  
 Knihovny se do KiCADu přidávají zvlášť při kreslení schéma a zvlášť při návrhu PCB v obou případech je postup velmi obdobný. Knihovny se do KiCADu přidávají zvlášť při kreslení schéma a zvlášť při návrhu PCB v obou případech je postup velmi obdobný.
Řádek 91: Řádek 93:
      
  
 +Při kreslení modulu osob s přístupem do UST skladu, je potřeba při kreslení schéma vkládat rovnou UST_ID k daným součástkám. A pokud daná součástka ještě neexistuje, je potřeba jí rovnou vytvořit. Značně to usnadňuje následnou výrobu a jednoznačně definuje osazení.
  
 === Návrhová pravidla === === Návrhová pravidla ===
Řádek 400: Řádek 402:
  
      
-=== Použití editoru SublimeText === +[[cs:openscad|Podrobnější popis použití nástroje OpenSCAD]].
- +
-Editor integrovaný přímo do OpenSCADu není moc pohodlný pro užívání. Je proto vhodnější zdrojové kódy modelů editovat v editoru [[https://www.sublimetext.com/|SublimeText 3]].  K tomu je ale vhodné si do editoru nainstalovat plugin, který zná jazyk OpenSCADdu.  +
- +
-Instalaci lze provést přes systém balíčků, který můžeme aktivovat volbou //Tools -> Install Package Control..//.  +
- +
-{{:cs:sw:sublimetext3_package_control_install.png?400|}} +
- +
-Otevřeme nástroj pro zacházení s balíčky volbou //Preferences -> Package Control//+
- +
-{{:cs:sw:sublimetext3_package_control.png?400|}} +
- +
-V nabídce zvolíme "Install Package" +
- +
-{{:cs:sw:sublimetext3_install_package.png?400|}} +
- +
-Do filtračního pole napíšeme "openscad". A klikneme na odpovídající balíček. +
- +
-{{:cs:sw:sublimetext3_install_openscad.png?400|}} +
- +
-Nyní je potřeba SublimeText zavřít a znovu otevřít, aby se nová konfigurace projevila. +
-Potom je možné nastavit, aby všechny soubory s příponou //.scad// byly otevřeny s OpenSCAD zvýrazňováním syntaxe. To lze nastavit přes volbu v pravém dolním rohu a výběrem //Open all with current extension as.. -> OpenScad// +
- +
-{{:cs:sw:sublimetext3_select_openscad.png?400|}} +
- +
-Při následujícím otevření .scad souboru bude automaticky rozpoznán jako OpenSCAD zdrojový kód. +
 ===== Generování a prohlížení výrobních dat ===== ===== Generování a prohlížení výrobních dat =====
  
Řádek 483: Řádek 459:
   BoardOutline=%(prefix)s-Edge.Cuts.gbr   BoardOutline=%(prefix)s-Edge.Cuts.gbr
  
-Za povšimnutí stojí definice dvou vrtacích vrstev ''Drills='' a ''DrillsNPTH=''. I v upravené verzi gerbmerge musí vždy existovat vrstva ''Drills''. Lze k ní však přidat další, která se jmenuje ''Drills'' a něco. Sekce ''[IncludeSection]'' v souboru značí, že se definice pod touto sekcí vloží do sekce, ze které bylo na tento soubor odkázáno. V ''mlab.cfg'', hlavním souboru s konfigurací, stojí:+Za povšimnutí stojí definice dvou vrtacích vrstev ''Drills='' a ''DrillsNPTH=''. I v upravené verzi gerbmerge musí vždy existovat vrstva ''Drills''. Lze k ní však přidat další, která se jmenuje ''Drills'' a něco. Sekce ''[IncludeSection]'' v souboru značí, že se definice pod touto sekcí vloží do sekce, ze které bylo na tento soubor odkázáno. V ''main.cfg'', hlavním souboru s konfigurací, stojí:
  
   [EEPROM02A]   [EEPROM02A]
cs/tools.txt · Poslední úprava: 2023/02/06 21:52 autor: kaklik