Stavebnice MLAB je komplexní systém proto nabízí i možnost určitého vlastního rozšíření.
Základní úpravou propojovacího kablíku ve stavebnici je jeho přepůlení a naletování například potřebného rezistoru, nebo kondenzátoru mezi jeho části. Potřebnou izolaci pak lze obnovit tepelně smrštitelnou bužírkou. Komplexnější úpravou pak může být připojení LED, nebo pípáku, jak je vidět na následujících obrázcích.
Pro některé speciální aplikace je také dobré mít připravený zdroj pravoúhlých hodin. I to je možné snadno realizovat.
Moduly se při práci šroubují na základovou desku, která slouží jednak jako mechanická podpora a potom i jako společný zemní potenciál, který zlepšuje elektrické parametry konstrukce.
V současné době jsou v MLABu k dispozici dvě verze podkladových základních desek. Jedna celokovová z duralu s vysekanými dírami a vnějším lemem, sloužícím, jako mechanická ochrana bočních konektorů modulů. Tato deska jevhodná pro konstrukce, kde příliš nezáleží na hmotnosti výsledného zařízení. Vnější lem desky také umožňuje vyvrtání přídavných otvorů a uchycení desky na lišty nebo do nějakého dalšího systému.
Druhou verzí je cuprextitová deska z materiálu FR4, která je lehčí a má podobné vlastnosti, jako plošný spoj (pružnost, tvrdost). Je na jedné straně celoplošně pokryta měděnou vrstvou s pocínovanými ploškami v místech styku se šrouby modulů, takže také rozvádí zemní a stínící potenciál mezi všechny moduly. Ale díky absenci kovové vrstvy zespodu je jí možno snadněji odizolovat a zabránit tak případnému zkratu jiných zařízení. Obvykle se proto používá u konstrukcí umisťovaných do rozvaděčů, či na místa, kde je nutné aby moduly MLAB byly včleněny jako část nějakého rozsáhlejšího elektronického sytému.
Hotové zařízení je možné zapouzdřit buď do plastové elektroinstalační krabice, nebo využít kovové krabice na konstrukce z modulů MLAB (UNIBOX01)
Více informací můžete najít také na stránce s návody.
Některé konstrukce je vhodné chránit plexisklovým krytem umístěným na distančních sloupcích na deskou s moduly. Kryt tak může být uchycen v rohových částech základové desky a chrání tak celé zařízení před prachem i přímým dotekem. Zvláště vhodná je pro toto použití celokovová duralová deska, která díky své tuhosti zabrání případnému prasknutí plexiskla.