Raspberry Pi je dobře známý jednodeskový ARM počítač podobný mnoha jiným ARM počítačům. Jeho výpočetní výkon není nijak zvláště veliký, ale protože byl první na trhu, tak má obrovskou uživatelskou základnu. Uživatelé Raspberry Pi tak mají navzájem vynikající softwarovou podporu a existuje již řada projektů ze kterých lze vycházet.
Od Raspberry Pi existuje dnes několik modelů, které se navzájem liší jednak hardwarovými parametry, vypočetní kapacitou i geometrickými rozměry
Pro Raspberry modelů A a B revize 2 byl do MLABu navržen 3D tisknutelný breakout frame, který umožňuje Raspberry Pi využívat společně s ostatními moduly MLAB, protože řeší vzájemnou mechanickou kompatibilitu. STL soubor k návrhu je na Thingiverse aktuální zdrojové soubory jsou v SVN repozitáři MLAB.
Kontrukce breakout frame se od řešení použitého pro počítače ODROID-C1,ODROID-U3 a ODROID-X2 mírně liší v tom, že breakout frame nepodpírá plošný spoj v co největší ploše ale pouze na okraji a v opěrných místech pro šrouby. To je možné proto, protože Raspberry Pi PCB je z tlustšího materiálu, který snese větší mechanické namáhání. Breakout frame také předpokládá využití pro uchycení plošného spoje metrické šrouby M2.5 s matkami zacvaknutými zespodu do breakout frame. Plošný spoj Raspberry se pak přitáhne zašroubováním šroubů z vrchní strany.
Pro instalaci základního systému postupujeme podle návodu.