Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:base1621

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:base1621 [2011/11/12 15:03]
kaklik [Používané materiály]
cs:base1621 [2015/02/14 09:17]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== BASE162101A ====== 
- 
-Jde o děrovanou desku, která je doslova základním stavebním kamenem stavebnice MLAB. Neboť se na ní upevňují moduly prakticky všech experimentálních konstrukcí stavebnice. 
- 
- 
-===== Používané materiály ===== 
- 
-Původním materiálem ze kterého byla deska vyráběna je sklolaminát FR4 používaný i pro plošné spoje. Jeho výhoda je především v dostupnosti, velké mechanické odolnosti, pružnosti a potenciální elektrické nevodivosti spodní strany.  
- 
-Jinou variantou podložky je duralová plechová deska o tloušťce 3mm, s otvory děrovanými ve stejném rastru. Ta má ale navíc ještě rozšířené okraje, které umožňují vyvrtání vlastních otvorů užitečných k jejímu uchycení ( do krabice, rozvaděče atd.) Další výhodou duralu je že snese větší proudové zatížení, má lepší stínící vlastnosti a funguje jako dobrý chladič. Duralová varianta desky je známá jako ALBASE.    
- 
-====== ALBASE ====== 
- 
-Jde o základní desku pro moduly MLAB, vyrobenou z duralu. Má poměrně velké okraje, které umožňují vyvrtání montážních otvorů pro uchycení v jiných zařízeních. A jde o první verzi této desky.  
- 
-Do budoucna se počítá s modifikací velikosti okrajů tak, aby bylo možné desky spojovat s návazností v rastru děr.  
- 
-Další modifikací by pak mohla být čistě stolní varianta s kulatými rohy, pro školní aplikace (Okraje budou minimální a nebudou umožňovat přidávání vlastních děr) 
  
cs/base1621.txt · Poslední úprava: 2015/02/14 09:17 (upraveno mimo DokuWiki)