Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:base1621

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:base1621 [2012/08/08 12:19]
kaklik [ALBASE]
cs:base1621 [2015/02/14 09:17] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
-====== BASE162101A ======+====== Základní deska BASE162101A ======
  
 Jde o děrovanou desku, která je doslova základním stavebním kamenem stavebnice MLAB. Neboť se na ní upevňují moduly prakticky všech experimentálních konstrukcí stavebnice. Jde o děrovanou desku, která je doslova základním stavebním kamenem stavebnice MLAB. Neboť se na ní upevňují moduly prakticky všech experimentálních konstrukcí stavebnice.
- 
- 
-===== Používané materiály ===== 
- 
-Původním materiálem ze kterého byla deska vyráběna je sklolaminát FR4 používaný i pro plošné spoje. Jeho výhoda je především v dostupnosti, velké mechanické odolnosti, pružnosti a potenciální elektrické nevodivosti spodní strany.  
- 
-Jinou variantou podložky je duralová plechová deska o tloušťce 3mm, s otvory děrovanými ve stejném rastru. Ta má ale navíc ještě rozšířené okraje, které umožňují vyvrtání vlastních otvorů užitečných k jejímu uchycení ( do krabice, rozvaděče atd.) Další výhodou duralu je že snese větší proudové zatížení, má lepší stínící vlastnosti a funguje jako dobrý chladič. Duralová varianta desky je známá jako ALBASE.    
- 
-====== ALBASE ====== 
- 
-Jde o základní desku pro moduly MLAB, vyrobenou z duralu. Má poměrně velké okraje, které umožňují vyvrtání montážních otvorů pro uchycení v jiných zařízeních. A jde o první verzi této desky.  
- 
-Do budoucna se počítá s modifikací velikosti okrajů tak, aby bylo možné desky spojovat s návazností v rastru děr.  
- 
-Další modifikací by pak mohla být čistě stolní varianta s kulatými rohy, pro školní aplikace (Okraje budou minimální a nebudou umožňovat přidávání vlastních děr) 
- 
-Díry na okraji desky by měly mít nově metrickou rozteč kvůli lepší kompatibilitě s okolním světem (například se stavebnicí Merkur). Na okraji desky budou také otvory na tři závitové tyče M5, které umožní skládání desek nad sebe. Zároveň na okraji bude místo na tři justační šrouby, které umožní srovnání desky do roviny.   
  
cs/base1621.1344421151.txt.gz · Poslední úprava: 2012/08/08 12:19 (upraveno mimo DokuWiki)