Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:designs:3dprint

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:designs:3dprint [2018/11/03 12:04] – [Rebelix s Odroid C1+/Malina] jachocs:designs:3dprint [2021/02/03 11:43] (aktuální) – [Slic3r - převod tělesa na G kód] jacho
Řádek 195: Řádek 195:
 Při použití stojatého vlnění by ultrazvukovým tavením bylo možné vytváření komponentů z homogenního práškového materiálu. Materiál modelu by se pak tavil v místě kmiten. Pozicí uzlů a kmiten v tiskovém prostoru by se pak vytvářel model.  Při použití stojatého vlnění by ultrazvukovým tavením bylo možné vytváření komponentů z homogenního práškového materiálu. Materiál modelu by se pak tavil v místě kmiten. Pozicí uzlů a kmiten v tiskovém prostoru by se pak vytvářel model. 
  
-====== Tiskárna MLAB-3Dprinter s Odroid C1+/Malina  ====== +==== Značení vytištěných komponent ====
-Zdrojová data k tiskárně jsou umístěna v [[https://github.com/UniversalScientificTechnologies/MLAB-3Dprinter/tree/multimotor|repozitáři na githubu]].+
  
-===== Použitý SW ===== +Nepatrnou změnou tloušťky každé vrstvy by při tisku bylo možné model označit. Tloušťka změny vrstvy by musela být tak nepatrná, aby nebyla problematická vzhledem k přesnostem tisku.  
-==== Firmware ==== +Kód použitý pro změnu tloušťky vrstev by navíc měl být symetrický, aby přes součet vrstev dával chybu, která je menší, než nepřesnost tisku.  
-Je generován na stránkách[[https://www.repetier.com/firmware/v092/index.php|repetier.com]]. + 
-Pro usnadnění práce je možné využít přednastavení parametrů pro [[https://github.com/RepRap4U/Repetier-Firmware|Rebelix]]. +Údaje, které by v kódu měly být jsou:  
 +  * Reálný čas 
 +  * Identifikace G-kódu 
 +  * Identifikace tiskárny 
 + 
 +====== Tiskárna MLAB-3Dprinter s Octoprint rozhraním  ====== 
 + 
 +Zdrojová data k celé tiskárně jsou umístěna v [[https://github.com/UniversalScientificTechnologies/MLAB-3Dprinter/tree/multimotor|repozitáři na githubu]]. Kde jsou i konfigurace tiskárny dalšího potřebného software.  
 + 
 +Tiskárna je také vybavena počítačem odroid C1, nebo Raspberry Pi 3 na kterém běží tiskový server [[https://octoprint.org/|Octoprint]]. 
 + 
 + 
 +===== Firmware tiskárny ===== 
 + 
 +Zdrojové kódy firmwaru společně s jeho konfigurací si lze vygenerovat webovým konfigurátorem [[https://www.repetier.com/firmware/v092/index.php|repetier.com]]. 
 +Pro usnadnění práce je možné využít přednastavení parametrů, tím že do webového konfigurátoru nahrajeme [[https://github.com/UniversalScientificTechnologies/MLAB-3Dprinter/blob/multimotor/SW/Configuration.h|Configuration.h]] z repozitáře tiskárny.  
 + 
 +Po průchodu webovým průvodcem a zadáním požadovaného nastavení je možné si stáhnout archiv s firmwarem, který pak lze přeložit v [[https://www.arduino.cc/en/Main/Software|Arduino IDE]] a nahrát do tiskárny.  
 + 
 + 
 +Upravený konfigurační soubor, který konfigurátor připraví je pak vhodné si uložit do vlastního [[https://help.github.com/articles/fork-a-repo/|forknutého]] repozitáře tiskárny
  
 ==== Slic3r - převod tělesa na G kód ==== ==== Slic3r - převod tělesa na G kód ====
-Je potřeba nainstalovat poslední verzi, dle návodu na stránkách.+Je potřeba nainstalovat poslední verzi, dle návodu na stránkách programuSlouží pro generování G kódu, který je následně možné poslat k tisku na této 3D tiskárně. 
 + 
 +Configurační soubor pro tuto tiskárnu ke stažení v [[https://github.com/UniversalScientificTechnologies/MLAB-3Dprinter/blob/multimotor/gcode/config.ini|repozitáři.]] 
 + 
 +Do sekce Settings/Print Settings/Custom G-code/  Start G-code vložit: 
 + 
 +   G28 X0; 
 +   G28 Y0; 
 +   G1 Z0.7; 
 +   G92 E0.0 ; reset extruder
  
 ==== Printrun - tisk z G kódu a ladění ==== ==== Printrun - tisk z G kódu a ladění ====
-Pro tisk již vygenerovaného G-kódunebo ladění tiskárny je vhodný program [[http://www.pronterface.com|Printrun]]. +Pro tisk již vygenerovaného G-kódu nebo ladění tiskárny je vhodný program [[http://www.pronterface.com|Printrun]]. 
  
 Je potřeba si stáhnout repozitář z git a následně je možné program spustit následujícím příkazem: Je potřeba si stáhnout repozitář z git a následně je možné program spustit následujícím příkazem:
  
    python pronterface.py    python pronterface.py
 +==== OctoPrint - tisk v síti ====
 +Pro připojení tiskárny do sítě je dobré nainstalovat na Raspberry Pi 3 program [[https://octoprint.org/| OctoPrint]]. Není nutné po dobu tisku mít připojené své PC.
 +
 +V lokální síti je možné se připojit k tiskárně přes odkaz: http://octopi.local/
 +
 +Po instalaci je standardně nastaven uživatel jako admin a heslo admin.
 +
 +Postup tisku po přihlášení:
 +  - Připojit se k dané tiskárně (Connection)
 +  - Kalibrace osy Z. V nabídce Temperature nastavit teplotu 215 stupňů a počkat až bude teploty dosaženo. V nabídce Control dát u X/Y  příkaz pro posun tiskové hlavy do domovské polohy (znak domku). Je potřeba v ose Z být s tiskovou hlavou cca 10 mm nad podložkou. V nabídce Terminal do příkazové řádky zadat příkaz “G32 S2” (bez uvozovek). Dojde ke kalibraci. 
 +  - Následně ověřit správnost nastavení příkazem G1 Z0 - přejede do nulové pozice v ose Z. Pokud je vše v pořádku pod tiskovou hlavu se vejde kancelářský papír. 
  
cs/designs/3dprint.1541246658.txt.gz · Poslední úprava: 2018/11/03 12:04 (upraveno mimo DokuWiki)