Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:labduino

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:labduino [2022/01/28 10:43]
kaklik [Windows]
cs:labduino [2022/01/28 19:20]
kaklik [Připojení na USB]
Řádek 15: Řádek 15:
 Konstrukci s LABduinem, lze programovat klasickym nastrojem [[http://arduino.cc/en/Main/Software|Volne dostupnym ke stazeni]]. Arduino IDE je však nástroj vytvořený přímo pro Arduino a neliberálně nepodporuje některé další vlastnosti Arduino klonů. Je proto vhodnější používat vývojové prostředí Wiring, které obsahuje přímo nastavení pro MLAB konstrukci.  Konstrukci s LABduinem, lze programovat klasickym nastrojem [[http://arduino.cc/en/Main/Software|Volne dostupnym ke stazeni]]. Arduino IDE je však nástroj vytvořený přímo pro Arduino a neliberálně nepodporuje některé další vlastnosti Arduino klonů. Je proto vhodnější používat vývojové prostředí Wiring, které obsahuje přímo nastavení pro MLAB konstrukci. 
  
 +  sudo apt-get install arduino
 ==== Wiring ==== ==== Wiring ====
  
Řádek 63: Řádek 64:
 ==== Nahrani bootloaderu ==== ==== Nahrani bootloaderu ====
  
-Vybraný firmware lze nahrát do mikroprocesoru programátorem  [[cs:atprogispusb|ATprogISPUSB02A]] v [[http://www.mlab.cz/Web/Downloads.cs.html|SVN repositáři]] MLABu je k dispozici nahrávací skript (svnMLAB/Designs/LABduino/SW/bootloader/flash.sh) a firmware kompatibilní s Arduino Duemilanove.  Doporučujeme jej použít k nahrání firmware místo nástroje přímo v Arduinu IDE nebo Wiringu.  +Vybraný firmware lze nahrát do mikroprocesoru programátorem  [[cs:atprogispusb|ATprogISPUSB02A]] v [[https://github.com/MLAB-project/LABduino/tree/master/SW/bootloader|repositáři]] MLABu je k dispozici nahrávací skript bootloader kompatibilní s Arduino Duemilanove.  Doporučujeme jej použít k nahrání firmware místo nástroje přímo v Arduinu IDE nebo Wiringu.  
  
 === Linux === === Linux ===
 +
 +Instalace avrdude
 +  sudo apt-get install avrdude
  
 Nahrávací skript spustíme například následovně:  Nahrávací skript spustíme například následovně: 
Řádek 116: Řádek 120:
   - Následně by se měl bootloader nahrát do procesoru a proběhne kontrola zápisu.   - Následně by se měl bootloader nahrát do procesoru a proběhne kontrola zápisu.
   - Nyní stačí modul ATmegaTQ3201A propojit s modulem USB232R01B a je LABduino připraveno.   - Nyní stačí modul ATmegaTQ3201A propojit s modulem USB232R01B a je LABduino připraveno.
 +
 +=== Připojení na USB ===
 +
 +''USB232R01B/RXD => ATmegaTQ3201A/PD1''
 +
 +''USB232R01B/TXD => ATmegaTQ3201A/PD0''
 +
 +''USB232R01B/RTS# => ATmegaTQ3201A/boot''
 +
 +''USB232R01B/VCCIO SEL => 5V''
  
  
cs/labduino.txt · Poslední úprava: 2022/01/28 19:20 autor: kaklik