Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:luxmetrsd

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:luxmetrsd [2011/12/21 13:45]
kaklik [Aktivace zařízení]
cs:luxmetrsd [2012/09/17 11:36]
kaklik [LuxmetrSD]
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== LuxmetrSD ====== ====== LuxmetrSD ======
 +
 +[[http://www.mlab.cz/PermaLink/LuxmetrSD|Dokumentace MLAB]]
  
 Jde o zařízení umožňující měřit průběhy osvětlení v čase a zaznamenávat je na SD kartu.  Jde o zařízení umožňující měřit průběhy osvětlení v čase a zaznamenávat je na SD kartu. 
 Což je užitečné například pro některá biologická měření, či botanické experimenty.  Což je užitečné například pro některá biologická měření, či botanické experimenty. 
  
 +{{:cs:luxmetrsd.jpg?direct&350|}}
 ===== Způsob použití ===== ===== Způsob použití =====
  
Řádek 35: Řádek 38:
 Zaznamenávaný čas je v sekundách od resetu (vytvoření souboru). Zaznamenávaný čas je v sekundách od resetu (vytvoření souboru).
 Data jsou zaznamenávána do souborů s názvem LUXx.TXT, kde x je číslo souboru. Pokud vložená karta už obsahuje soubor se stejným názvem, je novému souboru během inicializace přiděleno nové pořadové číslo a do původního souboru se dále nezapisuje.  Data jsou zaznamenávána do souborů s názvem LUXx.TXT, kde x je číslo souboru. Pokud vložená karta už obsahuje soubor se stejným názvem, je novému souboru během inicializace přiděleno nové pořadové číslo a do původního souboru se dále nezapisuje. 
-LuxmetrSD, tak teoreticky umožňuje aby na kartě bylo velké množství souborů. ovšem z praktických důvodů je vhodnější mít na kartě pouze jeden aktivní soubor a kartu do zařízení vkládat vždy prázdnou.   +LuxmetrSD, tak teoreticky umožňuje aby na kartě bylo velké množství souborů. ovšem z praktických důvodů je vhodnější mít na kartě pouze jeden aktivní soubor a kartu do zařízení vkládat vždy prázdnou. 
 + 
 +===== Aktualizace firmwaru ===== 
 +Vzhledem k tomu, že se luxmetr ze softwarového pohledu chová, jako Arduino, tak aktualizace jeho firmwaru je možná pro připojení modulu [[cs:usb232r|USB232R01B]] podle následujícího obrázku (klasické zapojení [[cs:labduino|LABduina]]).   
 + 
 +  
 +{{:cs:luxmetrsd_firmware_upgrade.jpg?direct&300|}} 
 + 
 +Aktuální firmware je pak k dispozici v  
 +[[http://www.mlab.cz/WebSVN/dl.php?repname=MLAB&path=%2FDesigns%2FData_loggers%2FLuxmetrSD%2FSW%2F&rev=0&isdir=1|projektové složce luxmetru]], která je dostupná i přes [[http://www.mlab.cz/Web/Downloads.cs.html|SVN databázi]]. 
 + 
 +Připojení k počítači je užitečné nejenom k aktualizafi firmwaru zapisovače, ale je možné i pomocí terminálu zobrazovat chybová hlášení. Ve vývojovém prostředí Arduina, je k tomu nástroj "serial port monitor".  
cs/luxmetrsd.txt · Poslední úprava: 2012/09/17 11:36 (upraveno mimo DokuWiki)