Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:opsa

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Poslední revizeObě strany příští revize
cs:opsa [2021/10/02 18:34] – [Profesionalni kamery] kaklikcs:opsa [2021/10/03 08:29] kaklik
Řádek 95: Řádek 95:
   * [[http://www.jrobot.net/Projects/AVRcam.html|AVRcam]]   * [[http://www.jrobot.net/Projects/AVRcam.html|AVRcam]]
   * [[http://hackaday.io/project/1313-openmv|OpenMV]]   * [[http://hackaday.io/project/1313-openmv|OpenMV]]
 +
 +====== Crash camera ======
 +
 +Pro některé aplikace by se hodila [[https://discuss.px4.io/t/crash-camera-flight-recorder/23128|záznamová kamera]] umožňující RAW záznam jednotlivých snímků. 
 +
 +Konstrukce by tak byla založena na maticovém snímači a FPGA, které ukládá data vyčtená z maticového snímače přímo do záznamévého média (nejspíše SDkarta). Záznamové medium by zde bylo použito ve formě blokového zařízení. V případě zápisu posledního bloku by se předchozí data zas začala přepisovat od prvního bloku až dokonce datového prostoru.  Část datového prostoru by ale zřejmě měla být vyhrazena na malou partition tabulku, aby operační systém počítače, do kterého se taková SDkarta připojní neměl tendenci SDkartu formátovat. (Data by byly reálně uložena v prostoru, který operační systém bude chápat jako volný.) 
 +
 +Vyčtení a zpracování dat by se provádělo následně přečtením celého blokového zápisu a jeho překódováním do videoformátu. Výhodou tohoto postupu je, že by bylo možné získat videosekvenci důležitého úseku ve vysoké kvalitě a také jednotlivé snímky, nepoškozené kompresí. 
 +
 +Úzkým hrdlem v takové aplikaci pravděpodobně bude rychlost zápisu na SDkartu, neboť nejrychlejší dostupné SDkarty umí dnes blokový zápis maximálně 90MB/s.  Typická 32GB SDkarta by se tak přepsala každých necelých 6minut. 
 +
 +
 +
 +
cs/opsa.txt · Poslední úprava: 2021/10/03 17:22 autor: kaklik