Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:rmds

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:rmds [2015/04/28 22:39] – [Videa] kaklikcs:rmds [2017/06/08 21:34] – [Stanice RMDS02] kaklik
Řádek 32: Řádek 32:
 Tento typ stanice je označován jako [[cs:rmds01|RMDS01B]] a od předchozí verze se liší přidáním GPS přijímače a obvodů umožňujících míchání časových značek přímo do analogového signálu z přijímače. Tento typ stanice je označován jako [[cs:rmds01|RMDS01B]] a od předchozí verze se liší přidáním GPS přijímače a obvodů umožňujících míchání časových značek přímo do analogového signálu z přijímače.
  
-==== Stanice RMDS02 ====+==== Stanice verze RMDS02 ====
  
-Stabilní verzí je stanice [[cs:rmds02|RMDS02B]], která se ovládá klasickým PC počítačem.  +Nahradila zvukovou kartu a PC počítačem integrovaným ve stanici.
- +
-Nejnovější verze přijímací stanice [[cs:RMDS02|RMDS02C]] je zatím ve vývoji. A předpokládá se podstatné snížení spotřeby využitím architektury ARM.+
  
 === Frekvenční stabilizace LO a časové značky RMDS02C === === Frekvenční stabilizace LO a časové značky RMDS02C ===
Řádek 71: Řádek 69:
  
 Integrování přijímače a detekční stanice do jednoho celku by umožnilo snížení celkového příkonu měřícího přístroje a zvýšení spolehlivosti. Tento systém by byl nejsnadněji realizovatelný při použití počítače založeným na [[cs:arm|architektuře ARM]]. Integrování přijímače a detekční stanice do jednoho celku by umožnilo snížení celkového příkonu měřícího přístroje a zvýšení spolehlivosti. Tento systém by byl nejsnadněji realizovatelný při použití počítače založeným na [[cs:arm|architektuře ARM]].
 +
 === Záloha napájení === === Záloha napájení ===
  
Řádek 89: Řádek 88:
   * Potenciální realizovatelnost i pro jiné kmitočty (20-200MHz), než GRAVES (tj, 143.05 MHz)   * Potenciální realizovatelnost i pro jiné kmitočty (20-200MHz), než GRAVES (tj, 143.05 MHz)
   * Možnost aktivace tlačítkem, nebo digitálním vstupem.   * Možnost aktivace tlačítkem, nebo digitálním vstupem.
 +
 +== Kontrola přijímače ==
  
 Použití selftestu by mělo vypadat tak, že samostatná detekční stanice bude mít zapnutý audio výstup. Na kterém budou slyšitelné detekované meteory. Pokud dojde k aktivaci testovacího vysílače, tak ten se ve zvukovém výstupu projeví stejně, jako  meteor, což lze považovat v prvním přiblížení za ověření správné funkce přijímače. V další úrovní lze zkontrolovat absolutní intenzitu signálu, případně poměr signálu vůči šumovému pozadí.  Použití selftestu by mělo vypadat tak, že samostatná detekční stanice bude mít zapnutý audio výstup. Na kterém budou slyšitelné detekované meteory. Pokud dojde k aktivaci testovacího vysílače, tak ten se ve zvukovém výstupu projeví stejně, jako  meteor, což lze považovat v prvním přiblížení za ověření správné funkce přijímače. V další úrovní lze zkontrolovat absolutní intenzitu signálu, případně poměr signálu vůči šumovému pozadí. 
 +
 +== Kontrola anténního systému ==
 +
 +Anténní systém lze přeměřit pomocí UAV vybaveného slabým vysílačem, který bude přelétat ve známých pozicích nad anténním systémem. Takto lze zkontrolovat jak citlivost, tak i vyzařovací charakteristiku.
  
 === Detekce přebuzení === === Detekce přebuzení ===
cs/rmds.txt · Poslední úprava: 2017/06/08 21:34 (upraveno mimo DokuWiki)