Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Tento překlad je starší než originální stránka a nejspíše i zastaralý. Zobrazit změny.
Překlady této stránky?:

cs:start

Toto je starší verze dokumentu!


Stavebnice MLAB

Projekt MLAB vznikl za účelem vytvoření univerzální stavebnice použitelné pro další vývoj jednoduchých i složitějších zařízení a přístrojů. Je zaměřen na vědce, inženýry a pokročilé kutily. A vyvíjí se postupně již od roku 2003.

Moduly

Princip MLABu je v rozložení složitých systémů na jednotlivé menší problémy tj. moduly, typickými subsystémy běžných zařízení jsou například obvody umožňující připojení k různým typům komunikačních rozhraní či obvody zajišťující správnou funkci CPU nebo různých čidel. (filtrace/stabilizace napájení, přepěťová ochrana, řešení EMC atd. ) Za roky vývoje jsou již navrženy desítky modulů. Proto jsou pro přehlednost uspořádány v seznamu modulů.

Při návrhu modulů je kladen důraz na nejvyšší možnou profesionalitu konstrukce. A výsledné moduly proto splní vysoké nároky i jejich nejnáročnějších uživatelů z řad výzkumníků, experimentátorů a inovátorů.

Jak začít?

Pro začátečníky vznikla stránka Průvodce pro začátečníky

Další návody jsou na speciální stránce.

K dispozici je také Mailing List A pro vývojáře TODO list.

Rozšíření

Díky svojí eleganci a robustnosti se stavebnice těší oblibě u stále rostoucího počtu uživatelů.

Kompatibilita

Díky pečlivému návrhu, je většina modulů rozměrově i elektricky kompatibilní s mnoha jinými produkty. Například se stavebnicí Merkur, nebo s platformou Arduino. Zajímavá je také kompatibilita s laboratorními optickými stoly, či s rozvaděči se systémem DIN.

Více informací získáte na stránce věnované kompatibilitě stavebnice.

Aplikace

Možnosti užití jsou poměrně široké stačí si prohlédnout rozsah účelů ke kterým stavebnici využili jenom její vývojáři a uživatelé. Projekty třetích stran (i paralelní) jsou na své wiki stránce.

cs/start.1352552984.txt.gz · Poslední úprava: 2012/11/10 13:09 (upraveno mimo DokuWiki)