Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:station-supervisor

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:station-supervisor [2014/06/15 09:44] kaklikcs:station-supervisor [Unknown date] (aktuální) – upraveno mimo DokuWiki (Unknown date) 127.0.0.1
Řádek 30: Řádek 30:
  
 ===== Správa staničních dat ===== ===== Správa staničních dat =====
- 
-Naměřená data by měla být ukládána v úložném prostoru stanice tak, že po zaplnění celé kapacity budou mazány nejstarší záznamy scriptem, který bude pravidelně spouštěn a bude se starat o zajištění dostupné kapacity pro záznamy. 
  
 Další skript by se měl kontinuálně pokoušet nahrát co největší množství naměřených dat na server, tak aby nedošlo ke ztrátě dat. Samotné nahrávání by mělo být řešeno protokolem s dobrými možnostmi autentizace uživatelů (rsync, scp)  Další skript by se měl kontinuálně pokoušet nahrát co největší množství naměřených dat na server, tak aby nedošlo ke ztrátě dat. Samotné nahrávání by mělo být řešeno protokolem s dobrými možnostmi autentizace uživatelů (rsync, scp) 
Řádek 38: Řádek 36:
  
  
-===== Adresářová struktura na serveru =====+===== Autentizace ===== 
 + 
 +Od úrovně projektu by k jednotlivým stanicím měly být přidělovány účty například na základě registrace na Astrozor. V adresářové struktuře by pak přibyl symbolický link do jejich domovského adresáře do složky s daty. (Výhodou této konstrukce je možnost dodatečné změny adresářové struktury bez ovlivnění uživatelů) Přístup do domovského adresáře by měl být řízen veřejnými klíči SSH. 
 + 
 +====== Nastavení lokálního oscilátoru - frequency-guard ====== 
 + 
 +Utilita frequency-guard.py slouží ke kontrole, nastavení a logování stavu oscilátoru na stanici [[cs:rmds]]. 
 + 
 +===== Instalace ===== 
 + 
 +Utilita využívá knihovny [[https://github.com/MLAB-project/python-mlab-utils|MLAB Python utilities library]], jejíž vývojovou verzi nainstalujeme následujícím způsobem:  
 + 
 +   git clone https://github.com/MLAB-project/python-mlab-utils.git 
 +   cd python-mlab-utils 
 +   sudo python setup.py develop 
 + 
 +Nyní máme knihovnu nainstalovanou v systému, jako pythonovský balík.  Můžeme tak naistalovat utilitu pro ladění frekvence:  
 +   
 +  git clone https://github.com/MLAB-project/station-supervisor.git 
 +  cd station-supervisor 
 +   
 +Zatím je potřeba pro fungování utility upravit soubor [[http://space.astro.cz/bolidozor/uFlu/uFlu-R1/i2c_bus.py|bus_config.py]], který obsahuje popis struktury [[cs:i2c|I²C sítě]] na stanici. Tento konfigurační soubor je pak mezi konfiguračními soubory stanice.  
  
-Předpokládaná adresářová struktura pro pozorování meteorů je následující +Pokud navíc používáme verzi z větvě frequency, tak do konfiguračního souboru [[cs:radio-observer|radio-observeru]] je potřeba přidat klíč "transmitter_carrier": 143050000, jak je vidět v [[http://space.astro.cz/bolidozor/uFlu/uFlu-R1/uFlu-R1.json|konfiguračním souboru]] stanice uFlu.  
-  NETWORK/APP/NAME/TYPE/YYYY/MM/DD/HH +Potom již můžeme frequency-guard.py spustit.
-Příklad je //Bolidozor/Radio-Observer/SVAKOV/bolids/2013/11/03/12/ //+
  
-Od úrovně projektu by k jednotlivým stanicím měly být přidělovány účty například na základě registrace na AstrozorV adresářové struktuře by pak přibyl simbolický link do jejich domovského adresáře do složky s daty. (Výhodou této konstrukce je možnost dodatečné změny adresářové struktury bez ovlivnění uživatelů) Přístup do domovského adresáře by měl být řízen veřejnými klíči SSH.+  ~/Bolidozor/frequency-guard.py ~/Bolidozor/uFlu/uFlu-R1/uFlu-R1.json
  
cs/station-supervisor.1402825490.txt.gz · Poslední úprava: 2014/06/15 09:44 (upraveno mimo DokuWiki)