Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:tools

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
cs:tools [2020/03/27 11:26] – [Linux] kaklikcs:tools [2020/04/17 15:57] – [OpenSCAD] kaklik
Řádek 371: Řádek 371:
 [[https://atom.io/|ATOM]] je nástroj pro editaci zdrojových kódů. [[https://atom.io/|ATOM]] je nástroj pro editaci zdrojových kódů.
  
-Pro OpenSCAD je potřeba doinstalovat balíček language-openscad.+Pro OpenSCAD je potřeba [[cs:openscad#pouziti_editoru_atom|doinstalovat]] balíček language-openscad.
  
 ==== OpenSCAD ==== ==== OpenSCAD ====
  
 [[http://www.openscad.org/|OpenSCAD]] je nástroj pro návrh 3D modelů technických zařízení. Na rozdíl od většiny návrhových nástrojů OpenSCAD využívá pro popis objektu programovací jazyk.  Tento přístup umožňuje jednak parametrizaci modelů a navíc jejich snadné verzování s identifikací přesné změny. Základní úvod do používání programu je na [[http://blog.cubehero.com/2013/11/19/know-only-10-things-to-be-dangerous-in-openscad/|Know only 10 things to be dangerous in OpenSCAD]], existuje také [[http://www.openscad.org/cheatsheet/|přehled základních funkcí]]. [[http://www.openscad.org/|OpenSCAD]] je nástroj pro návrh 3D modelů technických zařízení. Na rozdíl od většiny návrhových nástrojů OpenSCAD využívá pro popis objektu programovací jazyk.  Tento přístup umožňuje jednak parametrizaci modelů a navíc jejich snadné verzování s identifikací přesné změny. Základní úvod do používání programu je na [[http://blog.cubehero.com/2013/11/19/know-only-10-things-to-be-dangerous-in-openscad/|Know only 10 things to be dangerous in OpenSCAD]], existuje také [[http://www.openscad.org/cheatsheet/|přehled základních funkcí]].
 +
 +Dalším zdrojem informací je [[https://www.youtube.com/watch?v=Lt7-Zg4GD8o&list=PLmh6bwr3ZDwDQG2mJzvW8x1oJy1AZJpN-|videotutoriál]].
  
  
Řádek 636: Řádek 638:
   git reflog expire --expire=all --all   git reflog expire --expire=all --all
   git gc --prune=all   git gc --prune=all
 +
 +
 +== Přejmenování větve repozitáře ==
 +
 +Protože u repozitářů hardware není vhodné využívat větev master, neboť mezi větvemi vyrobeného hardware nemá velký smysl větve slučovat do aktuální. Tak každý hardwarový repozitář obsahuje větve pojmenovávající varianty již vyrobeného hardware. 
 +
 +Protože git implicitně předpokládá název hlavní větve jako master, tak je nutné provést přejmenování.  
 +
 +Nejdříve lokálně přejmenujeme větev v naklonovaném repozitáři 
 +  git branch -m master new_branch         # Rename branch locally    
 +
 +Změnu názvu je potřeba nahrát do repozitáře na serveru
 +  git push --set-upstream origin new_branch   # Push the new branch, set local branch to track the new remote
 +
 +Následně je potřeba ve webovém rozhraní githubu pro nastevení repozitáře změnit jméno default větve. (Na githubu volba Branches -> Default branch). 
 +Pak je možné větev master smazat.
 +
 +  git push origin :master                 # Delete the old branch    
  
  
cs/tools.txt · Poslední úprava: 2023/02/06 21:52 autor: kaklik