Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:batpower

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
cs:batpower [2012/10/12 16:02] – [BATPOWER03A] kaklikcs:batpower [2013/07/11 09:41] kaklik
Řádek 1: Řádek 1:
-====== BATPOWER ======+====== Měníčové napájecí moduly  BATPOWER ======
  
 Jde o sérii modulů vyvíjených za účelem vyřešení akumulátorového napájení robotů. Vlivem postupného vývoje ale již existuje několik historických typů těchto modulů. Jde o sérii modulů vyvíjených za účelem vyřešení akumulátorového napájení robotů. Vlivem postupného vývoje ale již existuje několik historických typů těchto modulů.
Řádek 13: Řádek 13:
 ===== BATPOWER04A ===== ===== BATPOWER04A =====
  
-Modul držáku na Li-ion akumulátory velikosti 18650 (používá se v noteboocích- zároveň i nabíječka 1-2Li-ion článků.  Držáky již mámeZvážit integraci nabíječky z vnějšího zdroje (například USB) a stabilizovaný výstup +5V a +3,3V. Nabíječku ipojovat es vertikální válcový napájecí konektor (například ze zdroje +12V) nabíjely by se pak oba dva články v dvojitém modulu v sériiJedno článkový by se mohl nabíjet klasickým konektorem z +5V zdroje, třeba z USB. Lepší proto bude spínaná topologie nabíječky, protože umožňuje větší vstupní napěťový rozsah. Jsou zde pak ještě dvě možnosti řešení buď modul s držákem na baterie zkombinovat s nabíječkou. Nebo naopak nabíječku oddělit sloučit ji s dalším modulem na měření zbývající energie v článcích a na něm až udělat hřebínky pro rozvod napájení.+Měl by umožňovat generování standardních napájecích napětí (12V, 5V, 3,3Vz akumulátorové baterie o vyšším nominálním napětí 
 + 
 +Typické je využití takového modulu v robotických systémechKdy je bateriové napájení nestabilizované (v rozsahu 3,6 - 24V) a obvykle ímo ipojené na budiče pohonůKteré vytváření různé proudové nárazy a napěťové šičky, které je potřeba oddělit od řídící elektroniky.   
 +==== Související moduly ==== 
 + 
 +Koncept chto modulů je postupně nahrazován modernějšími [[cs:lion1cell|LION1CELL01A]] [[cs:lion2cell|LION2CELL01A]]
cs/batpower.txt · Poslední úprava: 2013/07/11 10:08 (upraveno mimo DokuWiki)