Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:gb

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:gb [2012/07/11 19:15] kaklikcs:gb [2020/02/14 13:30] (aktuální) – [Osaditelné MMIC] kaklik
Řádek 2: Řádek 2:
  
 [[http://www.mlab.cz/PermaLink/GB01A|Projektová stránka MLAB]] [[http://www.mlab.cz/PermaLink/GB01A|Projektová stránka MLAB]]
 +
 +{{ :cs:rf:gb01a_bottom_big.jpg?direct&400 |}}
  
 Modul je gain blockem (linkovým zesilovačem určeným pro zlepšení vstupních parametrů SDRX01B) Modul je gain blockem (linkovým zesilovačem určeným pro zlepšení vstupních parametrů SDRX01B)
  
 +Linkový zesilovač (gain block) určení pro zlepšení vstupních parametrů [[cs:sdrx|SDRX01B]]. 
 +
 +  * Gain block má možnost napájení po RF kabelu a je pro toto napájení průchozí. 
 +  * Možnost přivedení externího napájení hřebínkem 2x4. 
 +  * Modul by také může obsahovat stabilizátor, který nemusí být osazen.
 +  * Stabilizované napájení je vyvedeno na nízkonapěťový napájecí hřebínek 3x2, který také nemusí být vždy osazen je podstatný pro případ, že by gain block měl být napájen z lokálního zdroje, jiného než napájení v kabelu například kvůli příliš velkému napěťovému rozdílu a vysokému ztrátovému výkonu na stabilizátoru. 
 +
 +=== Osaditelné MMIC ===
 +
 +  * [[http://www.analog.com/en/rfif-components/rfif-amplifiers/adl5536/products/product.html|ADL5536]] G = 19 dB, F 2.7 dB.
 +  * [[https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/ADL5535.pdf|ADL5535]] G = 16 dB, F 3.2 dB.
 +  * MMG3H21NT 
 +  * MMG3012NT1
 +  * MMG3015NT1
 +  * HMC580ST89
 +
 +U obvodů MMG,,, se při testování projevila jejich nepřípustná citlivost na přepěťové špičky a docházelo k jejich častému zničení během odpojení napájení (odšroubováním koaxiálního kabelu). Nejsou proto vhodné pro obecné použití.
  
 +==== Provozní informace ====
  
 +=== Připojování zesilovače ===
  
 +Zesilovač je potřeba zapojovat zásadně s vypnutým napájením.((Oddělovací indukčnosti v konstrukci modulu jsou dostatečně velké na to, aby vzniklé přepětí prorazilo některý polovodičový prvek.)) Nebo alespoň je potřeba vyndat jumper který na modulu konfiguruje způsob napájení. 
  
-=== Pozadavky na modul ===+Při zapojování zesilovače se nejdříve připojuje jeho výstup k přijímači. Následně se vybije případný statický náboj připojením středového vodiče a stínění anténního svodu na stínění zesilovače a vzápětí anténní svod připojíme na vstup zesilovače.   
  
-Linkový zesilovač (gain block) pro zlepšení vstupních parametrů SDRX01B. Navrhovaný IO [[http://www.analog.com/en/rfif-components/rfif-amplifiers/adl5536/products/product.html|ADL5536]]. Gain block by měl mít možnost napájení po RF kabelu a měl by být pro toto napájení průchozí. Dále by měl mít možnost přivedení externího napájení hřebínkem 2x4 (zvýšené napájecí napětí). Modul by také měl obsahovat stabilizátor, který nemusí být osazen a měla by proto existovat možnost ho přemostit (třeba nulovým odporem). Stabilizované napájení by mělo být vyvedeno na nízkonapěťový napájecí hřebínek 3x2, který také nemusí být vždy osazen je podstatný pro případ, že by gain block měl být napájen z lokálního zdroje, jiného než napájení v kabelu například kvůli příliš velkému napěťovému rozdílu a vysokému ztrátovému výkonu na stabilizátoru.  
  
-=== Stav modulu === 
  
-Modul je navržený a profesionálně vyrobený..+=== Napájení ===
  
 +Modul zesilovače má pro svoje interní napájení integrovaný lineární stabilizátor, který vyrábí stabilizované napájení z napětí přivedeného výstupním koaxiálním kabelem od přijímače. Ten může být nakonfigurován v několika režimech:
  
 +  * Napájení vnitřního zesilovače odpojeno (vytažený jumper)
 +  * Vnitřní zesilovač napájen z externího konektoru.
 +  * Vnitřní zesilovač napájen napětím injektovaným do výstupního kabelu přijímačem.
cs/gb.1342034149.txt.gz · Poslední úprava: 2012/07/11 19:15 (upraveno mimo DokuWiki)