Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:mount

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:mount [2016/09/02 23:39]
roman
cs:mount [2018/08/29 23:23] (aktuální)
Řádek 10: Řádek 10:
  
 RA osa by mohla přímo v sobě skrývat "​motor"​ bez dalších převodů podobně jako to mají dalekohledy od [[http://​planewave.com/​technology/​mechanical-design/​|PlaneWave (dole na stránce)]] nebo [[http://​www.astronomyasylum.com/​directdrivemotor.html|zde]]. Toto řešení narozdíl od použítí klasických (například krokových) motorů nemá chyby jako periodickou chybu a backlash. V případě většího počtu cívek, magnetů a dobrého ovládacího HW lze dosáhnout velmi vysokého rozlišení (kroků na otočení). RA osa by mohla přímo v sobě skrývat "​motor"​ bez dalších převodů podobně jako to mají dalekohledy od [[http://​planewave.com/​technology/​mechanical-design/​|PlaneWave (dole na stránce)]] nebo [[http://​www.astronomyasylum.com/​directdrivemotor.html|zde]]. Toto řešení narozdíl od použítí klasických (například krokových) motorů nemá chyby jako periodickou chybu a backlash. V případě většího počtu cívek, magnetů a dobrého ovládacího HW lze dosáhnout velmi vysokého rozlišení (kroků na otočení).
 +
 +Klíčovým parametrem tištěné montáže je snaha o maximalizaci průměrů ozubených kol a vodících vedení, což efektivně vede ke snížení vlivu vůlí a malých nepřesností výroby. ​
 +
 +Dalším zlepšením pak může být užití dílů vyplněných [[https://​en.wikipedia.org/​wiki/​Types_of_concrete#​Ultra-high-performance_concrete|UHPC betonem]].
  
  
cs/mount.txt · Poslední úprava: 2018/08/29 23:23 (upraveno mimo DokuWiki)