Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


cs:adcoctospi

Toto je starší verze dokumentu!


ADCoctoSPI01A

Rychlý 8mi kanálový analogově digitální převodník. Vstupní konektory jsou diferenciální SATA se řízenou impedancí. Výstupním konektorem je sério-paralelní LVDS výstup na diferenční konektor.

Možné konektory pro diferenční signály jsou:

Konstrukce modulu

Vhodné obvody

Pro realizaci digitalizačního modulu jsou zvláště výhodné obvody typu Ultrasound AFE. Například AFE5801

Plán realizace

Celá konstrukce „Digitalizační jednotka radioastronomického přijímače“ nebo „Radioastronomy receiver digitalization unit“ by měla být koncipována tak, aby byla vhodná pro co nejuniverzálnější digitalizaci signálů z radioastronomických přijímačů. Její plánované využití je například pro systém stanic ARAS, kde je potřebné vyřešit problém digitalizace signálu z anténního pole.

Důležitými parametry na které je potřeba se při konstrukci zaměřit jsou:

  • Dynamický rozsah
  • Fázová stabilita mezi jednotlivými kanály
  • šum
  • Vzorkovací jitter.

Aktuálně je tento problém řešen na profesionální úrovní proprietárními digitalizačními jednotkami 1), nebo v amatérských podmínkách soustavou vícekanálových zvukových karet 2)3)

Konstrukce funkčního vzoru

V první fázi bude navrhnut a zkonstruován funkční vzor zařízení. K tomuto účelu bude využita již dostupná vývojová deska s FPGA ML605. Na tuto vývojovou desku budou navrženy redukční moduly s konektory, které umožní přípojení ADC mimo skříň počítače.

V ideálním případě by bylo vhodné, aby počet převodníků mohl být různý. A škálovatelný po dvojici kanálů (efektivně jde o škálování na počet přijímačů).

cs/adcoctospi.1387760543.txt.gz · Poslední úprava: 2013/12/23 02:02 (upraveno mimo DokuWiki)