Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Tento překlad je starší než originální stránka a nejspíše i zastaralý. Zobrazit změny.
Překlady této stránky?:

cs:guide

K čemu je MLAB užitečný?

MLAB pomáhá vyřešit běžné technické problémy, které se vyskytují při konstrukci nebo vývoji nových systémů a zařízení. Umožňuje tak šetřit čas použitím co nejvíce již ověřených přístupů a technologií.

Hodí se proto zejména pro neprůmyslovou experimentální automatizaci a pro laboratorní nebo hobby využití.

Průvodce pro začátečníky

Pro používání MLABu je nutné mít určité základní znalosti z elektroniky. Nepotřebujete sice umět matematicky řešit složité obvody, ale je třeba dobře vědět, co způsobí určité zapojení. Pokud budete k modulům přistupovat striktně, jako k černé krabičce, která plní jakousi funkci, nedosáhnete tím dobrého výsledku.

Konstruktér uživatel

Pro začátečníky, kteří chtějí začít používat MLAB byl napsán krátký průvodce, který na příkladu demonstruje filozofii práce s touto stavebnicí.

Způsoby používání a spojování modulů jsou zdokumentovány s návody.

Konstruktér přispěvatel

Ti kteří chtějí navrhnout, nebo již mají navržený nějaký modul, který v MLABu chybí a chtěli by se o svojí práci podělit s ostatními, jej mohou přidat, tak, že si napíší některému z autorů o přístupová práva do SVN databáze. Zároveň je zde návod, jak udržet kompatibilitu se stávajícími moduly. Informace o používaných nástrojích najdete na stránce Tools.

cs/guide.txt · Poslední úprava: 2019/02/05 11:07 autor: roman