Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Tento překlad je starší než originální stránka a nejspíše i zastaralý. Zobrazit změny.
Překlady této stránky?:

cs:mlab_compatibility

Toto je starší verze dokumentu!


Kombinace s jinými stavebnicemi a systémy

Merkur

Stavebnice MLAB je kompatibilní se stavebnicí MERKUR velmi dobře elektronicky i mechanicky. A nadále se pracuje na zlepšování parametrů. Používání má ale určitá specifika, která je vhodné vzít na vědomí.

Především kompatibilita se stavebnicí MERKUR ve smyslu, že moduly MLAB pasují do rozteče MERKURu je možná pouze na určitém rozsahu velikostí modulů. Je to dáno tím, že moduly MLAB nemají přesně rozteč 10mm ale 10,16mm což má několik důvodů, jedním z nich je, že v případě, že by moduly MLAB přesně pasovaly do rozteče děr MERKURu, tak by bylo možné je montovat kamkoli a na libovolné díly. To ale není technicky správně, protože plošný spoj modulu nemůže být využíván, jako nosná část zařízení. Respektive, při deformaci modulu může dojít k poškození na něm umístěných elektronických součástek. Z toho důvodu, je třeba pro větší moduly, které nelze přímo zasadit do desek MERKURu (u malých modulů to jde a tento problém u nich není tak kritický) s MERKURem spojovat přes redukční desku, s otvory ve správné rozteči.

Dalším důvodem využití této redukční desky je, že většina modulů MLAB, je konstruována tak, že na upevňovacích šroubech MERKURu je společný zemní potenciál, což zlepšuje elektrické vlastnosti systému a jeho imunitu vůči rušení a generování rušení. V případě, že tedy jsou používány standardní lakované díly MLAB, tak je tato vlastnost potlačena. Což může potenciálně způsobit komplikace, nebo mírně odlišné chování vzhledem ke standardnímu použití základní desky MLAB.

Největší modul, který je možné korektně použít v merkuru má rozměr

Arduino

Pro použití Arduina v kombinaci s moduly MLAB existuje několik možností. Liší se především tím, zda se chystáte používat Arduino shieldy, nebo ne.

Pokud použítí shieldů nevyžadujete a stačí vám pouze programová kompatibilita, tak je pro vás ideální použití LABduina.

Pokud je pro vás použití shieldů nezbytné, tak je třeba si vyrobit redukci. A nebo vyčkat, na dokončení návrhu nového LABduina leonardo, které se chystá ve spolupráci s pražským brmlabem a které by mělo být měchanicky kompatibilní, jak se stávajícími shieldy Arduina, tak s mechanickou konstrukcí MLABu.

.NET Gadgeteer

SparkFun breakout boards

Vývojové kity mikroe

Ostatní standardy

  • elektroinstalační krabice, rozvaděče

Optika

  • optické stoly, čočky, moduly a objímky.

Pneumatika

cs/mlab_compatibility.1330039912.txt.gz · Poslední úprava: 2012/02/23 23:31 (upraveno mimo DokuWiki)