Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:usb232r

Toto je starší verze dokumentu!


USBRS23201B

Velmi užitečný modul převodníku RS232 na USB a opačně, využívá osvědčený čip FT232RL. Z hlediska USB jde o full-speed zařízení a je tedy možné jej provozovat i na rychlostech sériové linky 3Mb/s.

Využití

Modul emuluje sériový port počítače a umožňuje proto snadnou komunikaci například mikroprocesoru s počítačem. Výstupy modulu mohou pracovat buď v +3V logice nebo +5V (volí se jumperem na modulu).

Test funkčnosti modulu

Základní test se provede tak, že se modul připojí k počítači USB A-B kabelem. Operační systém by pak měl modul rozpoznat asi jako „FTDI serial interface“ a přiřadit mu některý COM port ve Windows nebo zařízení typu /dev/ttyUSB0 v systému Linux. Po spuštění některého terminálového programu (minicom, picocom) a při odeslání nějakého znaku by nemělo nic přicházet zpět. V opačném případě je buď zapnuté local-echo v terminálu a nebo zkrat mezi RX a TX modulu. Po propojení RX a TX kablíkem by mělo být možné přijímat vysílaná data. Jinak je problém s modulem, propojovacím kabelem a nebo ve volbě nastavení sériového portu.

Tento test se ale nezabývá testováním dalších hand-shake signálů, které je nutné otestovai individuálně. Většina uživatelů je však ale nevyužívá..

cs/usb232r.1322083974.txt.gz · Poslední úprava: 2011/11/23 22:32 (upraveno mimo DokuWiki)