Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:geomet

Geologický multimetr GeoMet01A

Přístroj určený k měření základních veličin při průzkumu terénu. Byl poprvé vyroben na průzkum terénu na Islandu.

Měřené veličiny

Teplota

Teplota může být měřena v několika bodech. K měření je využit snímač LTS01A.

Pro měření vysokých teplot, lze přístroj vybavit modulem THERMOPHILE01A, který měří teplotu bezkontaktně infračerveným zářením. Tento způsob měření je navíc rychlejší a výrazně urychlí průchod například lávovým polem a nebo orientaci mezi vulkanickými hotspoty.

Vlhkost

Náměty na vylepšení

Doplnit odhad vysledne teploty na zaklade poklesu teploty cidla pri ponoreni do kapaliny. (extrapolace teploty podle prestupu tepla z cidla) K zobrazování historie magnetickeho pole vyuzit ctyruhelnik rozvinuty do minulosti v 3D prostoru (v ekonomii je toto zobrazeni zname, jako magicky ctyruhelnik) Chybi mereni koncentrace sirovodiku, oxidu siry a dalsich nebezpecnych plynu, ktere se bezne vyskytuji v geologicky aktivnich oblastech. vyborne by take bylo pristroj doplnit o mereni PH, kvuli orientacnimu zjisteni bezpecnosti nahromadene kapaliny. Pro měření vysokých teplot, lze přístroj vybavit modulem THERMOPHILE01A, který měrí teplotu bezkontakně infračerveným zářením. Tento způsob měření je navíc rychlejší a výrazně urychlí průhod lávovým polem a nebo orientaci mezi vulkanickými hotspoty.

Další verzi doplnit o seismická a infrazvuková čidla a časovou synchronizaci podle GPS času. Takový systém by pak umožnil mapování geologického podkladu jednotkovým impulzem ze řízeného výbuchu.

Reflektometr

Měření podrobnějších materiálových parametrů (PH, konduktivita, obsah vody, salinita) reflektometrií na definovaných elektrodách.

Reference

cs/geomet.txt · Poslední úprava: 2014/10/20 20:56 (upraveno mimo DokuWiki)