Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:graphics

Grafický styl stavebnice MLAB

Grafický styl stavebnice je navržený tak, aby byl co nejsnadněji a nejuniverzálněji replikovatelný. Nemá proto definovanou barevnou paletu kromě bílé a černé. Ostatní barvy jsou přenechány příslušným normám, například pro elektrické rozvody a obecně normy týkající se dané aplikace.

Logo stavebnice

Logo je tvořeno grafickým symbolem v podobě čtverce se zkoseným rohem, který má symbolizovat modul stavebnice MLAB. K tomuto grafickému symbolu je připojen text volitelně buď mlab nebo modular laboratory.

 Logo MLAB v plné délce

Zkrácená varianta loga MLAB.

Celé logo je provedeno jednotně v černobílém kontrastu z důvodu snadného a levného tisku, vysoké trvanlivosti a možností použití i při nízkém rozlišení (např. sítotisk). Preferovaná barva podkladu je bílá. Inverzní provedení loga není povoleno.

Ochranná zóna

Logo má ochrannou zónu okolo každého elementu loga. Velikost této zóny je minimálně hrana vnitřního bílého čtverce, který je v logu obsažen.

Texty

V logu je použit font PT Sans s upravenými písmeny. Původní font PT Sans se nicméně používá na ostatní texty související se stavebnicí MLAB. PT Sans má několik řezů písma, které se vzájemně liší vhodným využitím.

PT Sans Caption

Je vhodné pro použití v názvech a identifikátorech, neboť jeho znaky jsou přizpůsobené tomu, aby nebyly záměnné.

PT Sans Rugular

Hodí se pro delší texty, kde je primárně důležité pohodlná čitelnost a záměnnost znaků zde není nebezpečná.

Používání

Logo MLAB může být umístěno na všech předmětech, dokumentech (články, návody, postery) a přístrojích sovisejících nebo vytvořených ze stavebnice MLAB. Vhodné je umístění loga i samostatně, nebo v kombinaci s QR kódem odkazujícím na projektové stránky.

Zdrojové soubory

Logo je vytvořeno ve formátu SVG v programu Inkscape. Zdrojové soubory loga je zveřejněn na serveru mlab.cz v SVN repozitáři.

cs/graphics.txt · Poslední úprava: 2017/10/09 11:14 (upraveno mimo DokuWiki)