Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Tento překlad je starší než originální stránka a nejspíše i zastaralý. Zobrazit změny.
Překlady této stránky?:

cs:wire_sensors

Jednoduše připojitelná čidla a snímače

Měření teploty

K měření teploty v rozsahu přírodních teplot je nejjednodušší použít digitální čidlo DS18B20. Neboť jej lze na krátkou vzdálenost připojit přímo k modulu mikroprocesoru. Způsobem, který je vidět na obrázku.

Detail připojení. Modré lanko je GND, červené Vcc a žluté DATA. Použité vodiče jsou přepůlené 1m dlouhé propojovací kablíky.

Je třeba nezapomenout u procesoru ještě připojit na datový vodič Pull-up rezistor, který zaručí, že datová linka bude mít klidový stav logickou 1. Vhodná hodnota rezistoru je například 10kOhm, která je obvykle dostupná na CPU modulech a je vyzkoušeno, že funguje. Výrobce poněkud skeptičtěji doporučuje 4k7.

Měření tlaku

Měření tlaku lze realizovat použitím externího analogového čidla. Vyzkoušené je například MPX5100AP

Obraz z kamery

Vyzkoušeným řešením je připojení kamery C3088, která využívá čip OV6620

 kamera C3088

Nevýhodou této kamery je, že využívá jednoduchý, ale zastaralý paralelní interface, který pracuje s 5V CMOS logikou. Což omezuje možnosti připojení k moderním rychlým součástkám, jako jsou hradlová pole, nebo procesory, které mají 5V tolerantní vstupy stále v menším množství.

Moderní alternativou k této kameře by zřejmě mohlo být využití nějaké modernější kamery (například z mobilu), která má sériový interface třeba v LVDS logice.

cs/wire_sensors.txt · Poslední úprava: 2011/10/22 08:52 (upraveno mimo DokuWiki)