Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:lion1cell

LION1CELL01B

Dokumentace k modulu E-shop UST

Modul pro správu na Li-ion akumulátorů velikosti 18650 (používá se například v noteboocích) - zároveň i nabíječka pro jeden, nebo dva Li-ion články. Nabíječku připojovat přes běžný válcový napájecí konektor (například ze zdroje +5V), nebo přes MLAB napájecí konektor.

Modul obsahuje měřící obvod komunikující na rozhraní I²C, tento obvod umožňuje získat například informace o aktuální teplotě, proudu a napětí na článcích a hlavně o aktuální energii získatelné z akumulátoru za dané teploty. Obvod i přímo počítá zbývající provozní čas v aktuálních provozních podmínkách.

Použití modulu

Přímá signalizace stupně nabití akumulátoru. Po zmáčknutí tlačítka vedle led baru dojde k rozsvícení počtu diod, který odpovídá aktuálnímu stupni nabití připojeného akumulátoru.

Režim UPS. Modul může také být použitý jako zdroj nepřerušovaného napájení. Tento režim se aktivuje připojením signálu TTC/CMODE na GND. Dobíjecí obvod se pak po dokončení nabíjení na 100% kapacity neuspí, ale pokračuje v dodávce energie akumulátoru v režimu konstantního napětí.

Modul LION2CELL01B v UPS režimu

LION1CELL02A

Předchozí verze modulu má omezené možnosti nabíjení z USB. A taktéž i poskytnutí 5V napájení pro další zařízení v systému. To lze vyřešit použitím jiného nabíjecího obvodu, který dovede fungovat jako měnič. Takové obvody se používají pro zařízení USB-OTG. Jedním z těchto obvodů je BQ24193

Související moduly

  • LION2CELL01A - napájecí modul pro dva články ve sérii.
cs/lion1cell.txt · Poslední úprava: 2017/02/24 16:29 (upraveno mimo DokuWiki)