Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:napajeci_zdroje

Napájecí zdroje pro MLAB

Pro fungování elektronických modulů je třeba použí vhodný napájecí zdroj.

+5V

Toto napětí lze získat z USB (V podstatě libovolným modulem, který USB využívá) a nebo v případě potřeby větších výkonů externím adaptérem

Pro mobilní napájení v autě lze použít autoadaptér

+3,3-3,6V

Toto napětí se získává z +5V obvykle využitím některého z modulů, který používá lineární stabilizátor pro vytvoření vlastního napájení. Vhodný je například GSENSE01A bez osazeného akcelerometru.

Při potřebě větších proudů lze využít některý z měničů.

Pro přenosná zařízení je navržen modul LION1CELL01A, který sám stabilizuje výstupní napětí na 3,3V. A má navíc i spoustu dalších možností měření a diagnostiky akumulátoru.

Nouzovou možností je také využití jednoho článku Li-ion akumulátoru, na který lze snadno naletovat vhodný napájecí konektor a póly článku zaizolovat smršťovací bužírkou a tavným lepidlem, jak je vidět na fotografii.

Symetrické napájení +/- 12V

Tanto druh zdroje je často potřeba pro analogové konstrukce například s operačními zesilovači. Lze ho realizovat snadno například spojením dvou 9V baterií, jak je vidět na obrázku.

Co nedělejte

Nepoužívejte zdroje bez proudového omezení

  • Neodcházejte od napájecího zdroje, pokud necháte nastavené maximální hodnoty.

Nepoužívejte pouzdra na "tužkové" články

Kontakty v pouzdru mají nejistou vodivost, která se navíc zhoršuje vyhřátím kontaktů většími proudy. Vůbec nejhorší jsou z tohoto pohledu letovací pouzdra.

cs/napajeci_zdroje.txt · Poslední úprava: 2013/04/17 20:59 (upraveno mimo DokuWiki)