Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:sympower

SYMPOWER02A

Modul pro vytvoření symetrického napájení k analogovým konstrukcím s operačními zesilovači ( např. přijímač SDRX01B). Běžným technickým řešením je použití nábojové pumpy v kombinaci s lineárním stabilizátorem.

Vlastnosti

Modul poskytuje velmi kvalitně vyhlazené napájecí napětí s velmi malým šumem. Ovšem při použití keramických kondenzátorů je velmi citlivý na nárazy, neboť se v kondenzátorech projevuje piezoelektrický jev.

SYMPOWER01A

Modul pro vytvoření výkonnějšího symetrického napájení k analogovým konstrukcím s operačními zesilovači ( např. přijímač SDRX01B) Vstupní napětí by melo být +12V nebo +5V a výstup pak -12V a +12V.

Střídačový zdroj

Omezením klasické invertující nábojové pumpy je obvykle nemožnost získat větší napájecí proudy. To lze řešit použitím transformátoru a zapojením,které rozstřídá vstupní stejnosměrné napětí. Vzhledem k tomu, že toto napětí mlže být střídáno na podstatně vyšších frekvencích než je běžných 50Hz, tak rozměry transformátoru mohou být při stejných výkonech podstatně menší. Vyšší frekvence pak navíc umožňuje zmenšit vyhlazovací kapacity.

Navíc v případě, že vstupní stejnosměrný potenciál je na vinutí transformátoru komutován sinusově, tak je značně potlačena možnost vyzařování rušení na rozdíl od klasického spínaného zdroje.

Použití transformátoru navíc přináší výhodu, že výstupní napájení může být galvanicky oddělené od vstupního.

cs/sympower.txt · Poslední úprava: 2017/03/19 21:51 (upraveno mimo DokuWiki)