Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web

Překlady této stránky?:

cs:triacsharp

Polovodičový releový spínač - TRIACSHARP02A

Modul pro polovodičová relé. Je určený ke spínání výkonového napájení pro zařízení napájená přímo ze síťového rozvodu jakou jsou například lampy, motory, ventilátory a podobně. Modul má celkem 8 spínaných výstupů.

 Osazený releový modul

Výhodou polovodičových relé oproti klasickým elektromechanickým je jejich spolehlivost, která se nesnižuje počtem spínacích cyklů, protože nemůže dojít ke spečení kontaktů.

Parametry spínaní

Modul může být osazen všemi typy polovodičových relé v pouzdru SIP4. Například při použití relé SHARP S202S02F jsou parametry spínání následující:

  • spínací proud 8A rms
  • spínací napětí 250V AC

Relé v tomto případě spíná při průchodu nulou, takže nedochází k nežádoucím proudovým rázům v obvodu a je navíc potlačeno vznikající rušení. Polovodičová relé se ovládají uzemněním řídícího vstupu. Na Vcc napájení modulu se předpokládá přivedení +5V pro společnou anodu optočlenů. Sepnutí polovodičového relé je pak na modulu indikováno rozsvícením LED.

Tento modul na sobě kombinuje výkonové vysokonapěťové síťové napájení s nízkonapěťovými řídícími obvody. Při manipulaci se zařízením ve kterém se vyskytuje je proto potřeba postupovat velmi obezřetně, aby nedošlo k úrazu!

Použití modulu

Pro modul je navržena izolační podložko tisknutelná na 3D tiskárně.

Izolační podložka pod spínací modul

Podložku je vhodné vytisknou z nenasákavého a ideálně nehořlavého materiálu, jako je například ABS. Podložka obsahuje izolační přepážku mezi výkonovou a řídící částí, která omezuje možnost jejich propojení.

Související konstrukce

cs/triacsharp.txt · Poslední úprava: 2015/01/25 22:43 (upraveno mimo DokuWiki)